Piłka Do Siedzenia

Piłka Do Siedzenia – zwłaszcza w nowoczesnych biurach – uchodzi za coś zdrowego i potrzebnego, ale czy tak jest, czy warto – jak to działa?

Często ludzie mnie pytają – czy warto siedzieć na piłce. Odpowiadam – warto. Ale coś jeszcze za tym stoi.

Piłka Do Siedzenia - Lek Na Ból Pleców?

Oczywiście, że nie. Cały mechanizm piłki opiera się na tym, że możemy się poruszać od lewej do prawej, pobujać i poczuć, że nie jesteśmy zastani. I to jest super, tak powinno być. Ciągła zmiana pozycji, mały ruch – to jest to, czego potrzebuje kręgosłup.

Jednak jeżeli będziemy na piłce siedzieć długo albo stracimy uwagę i zaczniemy się garbić – to piłka nie pomoże. Wręcz może uśpić naszą czujność. Należy pamiętać, że dodatkowe sprzęty, mające nam pomóc z bólem pleców, nie zwalniają nas z uwagi. Nie możemy nagle zapominać o tym, jak plecy działają.

Nasz kręgosłup ma naturalne krzywizny, które powinny zostać utrzymane i powinny się czasem poruszać, by nie obciążały nas te same siły w tej samej pozycji. Jeżeli będziemy garbić się na piłce, to i tak dojdzie do przeciążeń w kręgosłupie i nic nam to nie pomoże.

juliusz-sloniewicz-trener-plecow

Piłka Do Siedzenia - Pomoc Nie Lekarstwo

To, że mamy proste plecy w odcinku piersiowym, nie oznacza, że zachowujemy je w odcinku lędźwiowym. Warto spojrzeć na to całościowo i zobaczyć, co się dzieje na dole. Widać, że brakuje lordozy lędźwiowej, więc pomimo dobrej postawy w górze – nadal jesteśmy narażeni na przeciążenia prowadzące do m.in. rwy kulszowej.

Uproszczony schemat przepukliny, która napiera na nerwy w okolicy kanału kręgowego

Dziękuję Za Lekturę!

Jeżeli podobał Ci się artykuł, zapraszam do regularnego odwiedzania strony oraz obserwacji moich mediów społecznościowych.

Juliusz Słoniewicz trener personalny warszawa

Zobacz inne artykuły

You cannot copy content of this page

Subskrypcja Podstawowa

59
99
Miesięcznie
  • Platforma Treningowa
  • 7 dni próbnych
  • Ponad 300 ćwiczeń z instruktażem wideo, głosowym i pisemnym
  • Ponad 15 planów na - Ból w dole/górze/pleców, ból w szyi, bóle kolan, poprawną postawę
  • W każdym planie 2-7 modułów - praca na wiele miesięcy, od podstaw, po samodzielność!
  • Wizyta u trenera to 220-250 zł, tutaj dzięki szczegółowym wyjaśnieniom, masz tę samą jakość - już za 59.99zł.