5 rozciągań na ból w dole pleców

Gdy nagle czujemy doskwierający ból w dole pleców, sięgamy po tabletki przeciwbólowe i odpuszczamy każdą aktywność. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zwykle po takiej przerwie od aktywności, trudno jest wrócić do ruchu. Dlatego prezentuję kilka fajnych pozycji, które pomogą zwalczyć ból oraz zmniejszą prawdopodobieństwo jego wystąpienia. 

Rozciągania mają kilka zalet. Nie są remedium na wszystko, ale na pewno pozwalają poczuć chwilową ulgę, która pozwoli nam na trochę dodatkowego ruchu. Ćwiczenia użyte w artykule możesz znaleźć na platformie w postaci filmów.

Rozciąganie kanapowe

ból pleców trener online ćwiczenia na kręgosłup

Rozciąganie przodu jest świetne dla osób z pogłębioną lordozą. Tylną nogę możesz oprzeć o ścianę, pamiętaj by podwinąć miednicę, wtedy poczujesz przód uda. Jeżeli będziesz miał wklęśnięcie w dole pleców – ćwiczenie nie będzie efektywne.

Rozciąganie pośladka

cwiczenia kregoslupa online terner online

W tej pozycji rozciągamy pośladek nogi lewej. Druga noga pomaga nam w rozciąganiu. Rozciąganie pośladka powinno być podstawą dla każdego pracownika biurowego. 

Mobilizacja kręgosłupa

cwiczenia na bole kregoslupa sloniewicz juliusz

Kręgosłup źle znosi stałe obciążenia. Dlatego długie siedzenie lub stanie powoduje ból. Nawet mały ruch, jak wiercenie się na krześle, może być bardzo pomocne. Dlatego tutaj skupiamy się na małych ruchach, które pozwolą nam zwiększyć zakres ruchu.

Masaż pośladka piłką

trener personalny juliusz sloniewicz onlie bole plecow

Po raz kolejny – długie siedzenie nie działa dobrze na pośladki. Możesz nabawić się objawów podobnych do rwy kulszowej. Dlatego warto zastosować masaż pośladka piłką, który uwolni nad od spięcia i promieniującego bólu.

Kobra

To ćwiczenie trzeba wykonywać ostrożnie, nie jest dla każdego. Sens jest taki, że przez małą ilość ruchu jesteśmy bardzo zastali i nieprzyzwyczajeni do wielu zakresów ruchu. Tutaj, małymi kroczkami staramy się to zmienić.

Rozciągania na ból w dole pleców

Każde z tych rozciągań/masaży, wykonujemy po 2-3 minuty. W przypadku ćwiczeń, gdzie mamy na przykład – dwie strony – po minutę na stronę. Po całym obwodzie, wykonujemy kolejny. W ten sposób wykonujemy dwa razy każde ćwiczenie. 

Zobacz inne artykuły

Dziękuję Za Lekturę!

Jeżeli podobał Ci się artykuł, zapraszam do regularnego odwiedzania strony oraz obserwacji moich mediów społecznościowych.

Juliusz Słoniewicz trener personalny warszawa

You cannot copy content of this page

Subskrypcja Podstawowa

59
99
Miesięcznie
  • Platforma Treningowa
  • 7 dni próbnych
  • Ponad 300 ćwiczeń z instruktażem wideo, głosowym i pisemnym
  • Ponad 15 planów na - Ból w dole/górze/pleców, ból w szyi, bóle kolan, poprawną postawę
  • W każdym planie 2-7 modułów - praca na wiele miesięcy, od podstaw, po samodzielność!
  • Wizyta u trenera to 220-250 zł, tutaj dzięki szczegółowym wyjaśnieniom, masz tę samą jakość - już za 59.99zł.