4 Ćwiczenia na ból w między łopatkami

Bóle między łopatkami to kolejny typ bólu, który dotyka nas m.in. po pracy siedzącej, warto wykonywać kilka prostych ćwiczeń, aby zachować proste plecy. Aby więcej dowiedzieć się o prostych plecach, odwiedź mojego instagrama, tam wysyłam krótkie filmy tłumaczące skomplikowane zagadnienia.

Ćwiczenia na ból między łopatkami

Aby zwalczyć ból pleców miedzy łopatkami, nie możemy się skupiać tylko na odcinku piersiowym. Kluczem jest opanowanie pracy na łopatkach. I właśnie tu się tym zajmiemy. 

cwiczenia w domu na zdrowy kregoslup bol plecow

Rozciągamy taśmę na boki, zaczynając od łopatek. Następnie ręce pomagają nam wydłużyć zakres ruchu, dzięki czemu lepiej czujemy łopatki. Nie mogą unieść się do uszu, a taśmę zatrzymujemy na chwilę przy klatce.

Wznosy V

trener personalny online cwiczenia

Wznosy V, są ćwiczeniem, które wspaniale uczy jak aktywować łopatki. Jest to jedno z pokazowych ćwiczeń, więc możecie zobaczyć ich dokładną instrukcję pod tym linkiem. Instrukcja

Kot-Krowa

Kot – krowa – tutaj przedstawiam film z platformy – bez instrukcji głosowej – to ćwiczenie, które ma odtworzyć naturalny zakres ruchu w kręgosłupie. Przez brak aktywności jesteśmy zesztywnieni. To może mieć wpływ na kręgosłup. 

Aktywacja łopatek

Ciągle siedzimy z łopatkami przybliżonymi do uszu. Jesteśmy zgarbieni i spięci. Ale nie umiemy kontrolować swoich łopatek. Właśnie tutaj uczymy się podstaw, które pomogą nam zachować pozycję w ciągu dnia.

Ćwiczenia na ból między łopatkami

Każde z tych ćwiczeń należy wykonać po 15 powtórzeń, po wykonaniu każdego, zaczynamy od nowa i w ten sposób mamy dwa obwody.

Zobacz inne artykuły

Dziękuję Za Lekturę!

Jeżeli podobał Ci się artykuł, zapraszam do regularnego odwiedzania strony oraz obserwacji moich mediów społecznościowych.

Juliusz Słoniewicz trener personalny warszawa

You cannot copy content of this page

Subskrypcja Podstawowa

59
99
Miesięcznie
  • Platforma Treningowa
  • 7 dni próbnych
  • Ponad 300 ćwiczeń z instruktażem wideo, głosowym i pisemnym
  • Ponad 15 planów na - Ból w dole/górze/pleców, ból w szyi, bóle kolan, poprawną postawę
  • W każdym planie 2-7 modułów - praca na wiele miesięcy, od podstaw, po samodzielność!
  • Wizyta u trenera to 220-250 zł, tutaj dzięki szczegółowym wyjaśnieniom, masz tę samą jakość - już za 59.99zł.